svorowski-suknie

Blask i elegancja: Stylizacje MET Gala 2024 z Kryształami Swarovski

Na tegorocznej MET Gala 2024 pojawiły się nie tylko suknie zdobione motywami kwiatów, bowiem tematem tegorocznej bali był „Garden of time”. W tym duchu na gali pojawiły się błyszczące kreacje, ozdobione precyzyjnie kryształami Swarovski. Giovanna Engelbert, dyrektor kreatywna marki, zainspirowana Słońcem, Wodą, Powietrzem i Naturą, stworzyła pięć wyjątkowych kreacji, na których znalazło się ponad pół miliona tych kultowych kryształów! Ostateczny efekt zachwycał, a stylizacje te z pewnością zapiszą się w historii mody. Oto ich przegląd.

Dyrektor Kreatywna o stworzonych stylizacjach

Giovanna Engelbert podkreśliła, że celem było połączenie piekna modelek z elementami natury i biżuterią Swarovski, tworząc spójne kompozycje. Chciała przekazać tę samą kreatywność i artyzm, jakie kryją się w biżuterii marki, do tych wyjątkowych kreacji, które miały uchwycić jednocześnie piękno natury i elegancję kryształów Swarovski.

Moją wizją było, aby nasze muzy stanowiły ucieleśnienie elementów natury znalezionych w zaczarowanym ogrodzie pełnym kryształów, a ich suknie łączyły się z naszą biżuterią – przechodziły metamorfozę, stając się jednością. Chciałam wnieść ten sam poziom artyzmu i kreatywności do stylizacji, który wnosimy do naszej biżuterii i uchwycić piękno natury i pogodnego ducha, a także elegancję i ekstrawagancję Swarovskiego w tym ważnym momencie dla mody i popkultury – powiedziała dyrektor kreatywna marki Swarovski Giovanna Engelbert

Bogactwo Detali na Czerwonym Dywanie

Stylizacje z kryształami Swarovski na MET Gala 2024 były nie tylko imponujące pod względem ilości kryształów, ale także precyzją wykonania. Pomimo nietypowego koloru czerwonego dywanu, gwiazdy błyszczały swoim blaskiem, a ich kreacje z daleka zachwycały swoim blaskiem.

Modelka Irina Shayk przybyła na galę w sukni na której znalazło się 84,000 kryształów Swarovski.

swarovski_met-gala24_irina-shayk
Irina Shayk na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

W nietypowej kreacji składającej się ze spódnicy na która naszyto 100,000 kryształów Swarovski, krótkiego golfu i peleryny z zjawiła się na MET GALI modelka i ikona branży - Imman Hamman. Na porywającej wzrok pelerynie naszyto 3,456 kryształów Swarovski w pięciu odcieniach.

swarovski_met-gala24_imaan-hammam
Imman Hammam na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Kwiatowa Elegancja Karlie Kloss

Karlie Kloss zachwyciła swoją kreacją, na której pojawiło się rekordowe 240 500 kryształów Swarovski. Jej sukienka idealnie wpasowała się w temat gali, a każdy detal został wykonany z najwyższą precyzją. Ta kwiatowa suknia z pewnością była jednym z najbardziej zachwycających elementów tego wydarzenia.

swarovski_met-gala24_karlie-kloss-1
Karlie Kloss na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Inspiracje artystyczne malarstwem Gustawa Klimta w stylizacji Giovanny Engelbert

Suknia Giovanny Engelbert ozdobiona była 20 000 kryształami Swarovski i 35 000 koralikami bicone. Przyciągała uwagę nie tylko ilością, ale także stylem. Inspiracją do stworzenia tej kreacji były pejzaże Gustawa Klimta, co nadawało stylizacji wyjątkowego charakteru.

swarovski_met-gala24_giovanna-engelbert
Giovanna Engelbert na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Futurystyczny Szyk Anok Yai

Anok Yai zdecydowała się na kostium z jedwabnego tiulu zdobiony 98 000 kryształami Swarovski. Jej stylizacja nawiązywała do żywiołu wody, co stanowiło interesujący kontrast na tle innych kreacji. Wybór nietypowej formy sprawił, że jej występ na gali był niezwykle zapadający w pamięć.

swarovski_met-gala24_anok-yai_2
Anok Yai na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Blask i Elegancja na Met Gali

MET Gala 2024 nie zawiodła oczekiwań pod względem ekstrawagancji i stylu. Kreacje zdobione kryształami Swarovski zachwycały swoim blaskiem i precyzją wykonania, a każda z nich niosła ze sobą inspirującą historię. Ta gala, pełna błysku i elegancji, na pewno zapadnie w pamięć wszystkim miłośnikom mody i popkultury.


Wyszukaj swoim zdjęciem

Splendi AI wyszuka we wszystkich sklepach ubrania podobne i pasujące stylem do Twojego zdjęcia.
Wirtualny Stylista przygotuje dla Ciebie inspirujące stylizacje.
Wirtualny Stylista zadziała najlepiej jeśli na Twoim zdjęciu będzie jedna sztuka odzieży na jednolitym tle.
Przeciągnij zdjęcie i upuść tutaj
drag and drop preview