barbie_0

Barbiecore czyli styl Barbie podbija świat mody!

W tym roku niespodziewanie trendem nr 1 wakacyjnej mody stał się styl Barbie, czyli Barbiecore. Wzrost zainteresowania tym trendem przypisuje się zapowiadanej na lipiec 2023 premierze filmu “Barbie”. Reżyserka i scenarzystka dozuje niecierpliwym fanom napięcie publikując co jakiś czas zdjęcia z planu. Miłośnicy stylu Barbie zapragnęli być jak tytułowa Barbie, w której rolę wciela się Margot Robbie i Ken grany przez Ryana Goslinga.

Styl lalki Barbie, czyli Barbiecore w ostatnich tygodniach stał się najsilniejszym trendem sezonu lato 2022. Znawcy mody oraz projektanci wymieniali już na początku roku różowy jako najmodniejszy kolor roku, ale mało kto spodziewał się aż takiej popularności i powrotu do uwielbienia stylu Barbie, który w ostatnich latach był raczej uznawany za kiczowaty. Tymczasem Barbiecore stał się najbardziej pożądanym trendem tego lata i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej!

Styl lalki Barbie

Styl Barbie wraca do łask!

Choć Barbie jest ikoną popkultury, to przez ostatnie lata styl Barbiecore był synonimem kiczu. W tym roku jego popularność wzrosła i to ze zdwojoną siłą! Styl Barbie naśladują największej gwiazdy i fashionistki. Kolor różowy, neonowe sukienki, topy, buty czy wyraziste dodatki to najmodniejsze trendy tego sezonu. Stylizacje w duchu Barbiecore zaprezentowała już m.in. Kim Kardashian, Hailey Biebier i Megan Fox. Ich różowe total looki wyglądały zachwycająco! Do wzrostu popularności trendy Barbiecore przyczyniła się Greta Gerwig, która jest reżyserką i scenarzystką filmu “Barbie”. Premiera jest zaplanowana na 2023 rok, ale publikowane zdjęcia z planu już rozgrzewają fanów.

Barbiecore w sezonie jesień zima 2022-23

Okazuje się, że trend Barbiecore - różowe ubrania damskie, torby i akcesoria nie jest chwilowy i jego świetność potrwa dłużej niż jeden sezon. Kolor różowy w wydaniu Barbie pojawił się również na pokazach mody na jesień i zimę 2022, m.in. u Valentino, Diora, czy Versace. Kolor różowy będzie królował również w kolejnych sezonach! Najpopularniejszym pokazem z fuksją jako kolor przewodni był pokaz kolekcji jesień zima 2022-23 Valentino, którą przygotował Pierpaolo Piccioli. Całe wydarzenie było podporządkowane fuksji Pantone.

Styl Barbiecore – co to znaczy?

Styl BarbieZnajdź podobne

Styl Barbiecore nawiązuje do ikony popkultury, czyli lalki Barbie. Opiera się na zamiłowaniu do neonów, koloru różowego, lycry, wyrazistych dodatków, kiczowatych, seksownych fasonów. Barbiecore to nie tylko ubrania, ale i makijaż oraz dodatki. Stylizacje w typie Barbiecore zazwyczaj wykończone są skrupulatnie wymodelowaną fryzurą w stylu lalki Barbie. Jeśli boisz się tak odważnych połączeń i stylizacji, postaw na początku na jeden element nawiązujący do trendu, np. różowa marynarka, czy neonowe szpilki. Barbiecore nawiązuje do najsilniejszego trendu tego roku, czyli „Dopamine dressing” – ubieranie się w sposób pobudzający produkcję dopaminy w naszym mózgu. Ostatnie lata pandemii, sytuacja gospodarcza, wojna za wschodnią granicą – to wszystko sprawia, że chociaż w modzie staramy się nie myśleć o rzeczywistości, a jak się okazuje ubrania mogą skutecznie poprawić nam nastrój. Barbiecore pasuje właściwie do każdej z nas, o ile lubimy bawić się modą.

Przeczytaj także:

Alternatywa dla sukienki, czyli spodnie na wesele - jakie wybrać?


Wyszukaj swoim zdjęciem

Splendi AI wyszuka we wszystkich sklepach ubrania podobne i pasujące stylem do Twojego zdjęcia.
Wirtualny Stylista przygotuje dla Ciebie inspirujące stylizacje.
Wirtualny Stylista zadziała najlepiej jeśli na Twoim zdjęciu będzie jedna sztuka odzieży na jednolitym tle.
Przeciągnij zdjęcie i upuść tutaj
drag and drop preview